Mercedes-Benz

Mercedes Benz Orijinal Yedek Parçası Nedir

Orijinal Yedek Parça

Araç üreticisi tarafindan pazara sunulan araçların üretiminde kullanılan ve satış sonrasında yine üretici tarafindan doğrudan veya yetkili distribütörü / yetkili servisleri aracılığı ile bire bir üretici kalitesi ve araç üreticisinin garantisi ile sunulan parçalardır. Orijinal Yedek Parçalar, araç üreticisi/distribütörü/yetkili servisi tarafından kesilen faturanın tarihinden itibaren üretici/distribütör garantisi altındadir. Özellikle sürüş, seyir ve yolcu emniyeti ile ilgili parçalarda ürün sorumluluğu konusu da dikkate alınmalıdır.

Ön Cam

Önünüzdeki Koruyucu Güç

Mercedes-Benz kalitesi ile üretilen ön camlar aracınıza tam uyum sağlayıp, olası kaza durumlarında dağılarak kırılmaz ve güvenliğinizi tehlikeye atmaz. Temiz bir görüş sağlayarak göz yorulmalarını engeller ve göz sağlığınızı korur. Dış gürültüyü minimize eder ayrıca orijinal silecekleriniz ile 100% uyumlu olup sileceklerinizin ömrünü uzatır

Far

Yolunuz hep aydınlık

Mükemmel aydınlatma kalitesi ile karşıdan gelen araçların güvenliğini tehlikeye atmaz. 
Orijinal Mercedes-Benz farları aracınıza tam uyumlu olup, montaj kolaylığının yanında sürüş esnasında geniş ve temiz bir görüş alanı sağlar.
Seyir halindeyken oluşan titreşimlerden etkilenmeyen Mercedes-Benz orijinal farları, sağa ve sola dönüşlerde karanlıkta kalan kör noktaları rahatlıkla aydınlatır*. Dışardan zarar verebilecek taş vb. gibi yabancı maddelere karşı dayanıklı olup sürüş güvenliğinizi arttırır.
*Araç donanımına göre opsiyoneldir.

Hava Filtresi

Daha fazla performans

Hava filtresi, en ince tozları yakalayarak, motorun performansını mükemmelleştirir, korur ve zarar görmesini engeller.
Motorunuzun verimliliğini ve performansını arttırmak, düşük emisyon salınımı ile kontrollü yakıt tüketimi sağlamak için orijinal Mercedes-Benz hava filtrelerini tercih ediniz.

Yakıt filtresi

Yakıt filtresi

Yakıt filtresi
Yüksek filtreleme özelliği sayesinde, motorunuza yakıtın en saf haliyle ulaşmasını, aracınızın yüksek performans ile çalışmasını sağlarken yakıt tasarrufu da sağlar.

Klima/Polen Filtresi

Sağlığınız için temiz hava

Mercedes-Benz orijinal klima/polen filtresi yüksek filtreleme özelliği sayesinde, araç içinde sağlığınız için en uygun ortamı yaratır.
Havada bulunan polen, partikül vb. maddeleri dışarıda tutarak, özellikle alerjisi olan kişiler ve çocuklar için araç içinde ekstra rahatlık sağlar.

Yağ filtresi

Temiz filtre temiz motor

Daimler standartlarına göre üretilen yağ filtreleri verimli filtreleme özelliği sayesinde, yağın motora temiz bir şekilde ulaşmasını sağlayarak etkin bir yağlama ortamı oluşturur, aşınmaları engeller. Motorun ömrünü uzatır.

Fren Balatası

Daha kısa fren mesafesi, daha uzun ömür

Orijinal Mercedes-Benz balataları, üstün malzeme kalitesi ile yüksek sıcaklıklarda dahi minimum fren mesafesi ile maksimum sürüş güvenliği sağlar. Aşınmalara karşı dayanıklılık gösterir, uzun süre verimliliğini korur. Aracınızda bulunan ABS, ESP ve orijinal diskleriniz ile tam uyumludur. Kullanılan hammadesi itibariyla doğaya zarar vermez, çevrecidir.

Disk

Güvenli sürüş, hızlı duruş

Korozyon ve aşınmalara karşı özel alaşım ile güçlendirilmiş Mercedes-Benz orijinal fren diskleri, üstün malzeme kalitesi sayesinde yüksek sıcaklıklarda dahi çatlama yapmaz, etkin ısı transferi ile ısıyı homojen olarak dağıtır. Verimliliği ile maksimum güvenlik sağlar.

Silecek

Silecekler

Orijinal Mercedes-Benz silecekleri tüm hava koşullarında en temiz görüşü sağlamak için üretilmiştir. Sertleştirilmiş özel kauçuk malzemesi ile cama tam uyum sağlar, temas ettiği tüm noktaları tam olarak temizlerken sessiz çalışır. Kolaylıkla monte edilebilir.
Bu özellikler orijinal ön camları kullanılması durumlarında geçerlidir.

Tampon

Tampon

Özel tasarlanan Mercedes-Benz orijinal tamponları kaza esnasında darbeyi emerek maksimum güvenlik sağlar. Kolaylıkla monte edilebilir.

Yenileştirilmiş Orijinal Yedek Parça

Avrupa Birligi çevre koruma yönetmelikleri kapsamında yenileştirme potansiyeli olan yedek parçalar yetkili servis noktalarında toplanir. Bu parçalar yenileştirilmek üzere orijinal parça üreticilerine gönderilir. Burada parçalar yeni parçalar ile aynı teknik özelliklere sahip olacak sekilde yenileştirilir. Bu yenilestirilmiş parçalar kalite sertifikaları ile otomobil üreticilerinin satiş sonrası organizasyonlarında yeni parçanın sahip oldugu aynı garanti kosulları ile nihai müşteriye sunulur. Bir diğer ifade ile, yenileştirilmiş parçalar sadece üretim tekniği ile farklılaşan, daha az enerji ve daha az kaynak tüketimi ile çevre korumaya da katkı saglayan parçalardır. Dolayısıyla, yenileştirilmiş parçalar araç üreticisi tarafından yenileştirilmiş orijinal parça olarak pazara sunuluyorsa, bu parçalarin özellikleri ve araç üreticisinin bu parçalarla ilgili garantisi ve ürün sorumluluğu yeni orijinal parçalarla aynı olduğu için, yenileştirilmiş orijinal parçalar da yeni orijinal parçalar gibi ele alınmalı ve yenileştirilmiş orijinal parçaların kullanımı teşvik edilmelidir.

Uyan Parça

Yan sanayi tarafından satış sonrası hizmetlerde kullanılmak üzere üretilen, yan sanayi üreticisi tarafindan markalı veya markasız doğrudan veya distribütörü tarafından sunulan parçalardır. Uyan parçaların kullanılması halinde aracın aracın üreticisi tarafindan verilen garantileri geçerliligini yitirecegi gibi, ilgili uyan parçaların ve bunlarla baglantılı olarak aracın sürüs, seyir ve yolcu emniyetinin sağlanması ile ilgili ürün sorumluluğu da araç üreticisinden uyan parça üreticisine geçer.

Eşdeğer Parça

Yan sanayi tarafından satış sonrası hizmetlerde kullanılmak üzere üretilen ve markası ile doğrudan veya distribütörü tarafından sunulan parçalardır. Eşdeğer parçaların orijinal yedek parça ile bire bir ayni teknik özellikler ve üretim kalitesi ile üretildigi eşdeger parça yan sanayi üreticisi tarafindan çeşitli üretim ve kalite belgeleri ile dokumante edilir. Dolayısı ile eşdeğer parça kullanılması durumunda, yan sanayi ilgili eşdeğer parçanın garantisini vereceği gibi ilgili eşdeğer parçaların ve bunlarla bağlantılı olarak aracın sürüş, seyir ve yolcu emniyetinin sağlanması ile ilgili ürün sorumluluğu da araç üreticisinden uyan parça üreticisine geçer.

Çıkma Parça/Kullanılmış Parça

Çıkma / Kullanılmış parça hurdaya ayrılması sebebi ile Ömrünü tamamlamis bir araç üzerinden alınarak tekrar kullanıma alınan parçadır. Çıkma / Kullanılmış parça tekrar kullanıma herhangi bir orijinal yedek parça üreticisi kalite kontrolü olmadan oldugu sekli ile verilir. Çikma /kullanilmis parçalarin kullanilmasi halinde aracin araç üreticisi tarafindan garanti edilen satış sonrası kullanım ömrü-kullanim güvenliği-ekonomik ömrü-doğayı koruma değerleri garanti edilmez.

Sahte Yedek Parça

Yan sanayi tarafindan satış sonrası hizmetlerde kullanılmak üzere üretilen ve araç üretici veya diger yan sanayi üreticisinin markası ile araç üretici veya diğer yan sanayi üreticisinin izni olmadan piyasaya sunulan yedek parçalardır. Görsel olarak 1-1 üretilen parçaların kullanılması halinde aracın satış sonrası kullanım ömürünü-kullanım güvenliğini-ekonomik kullanımını-doğayı koruma değerlerini garanti eden herhangi bir sorumlusu yoktur.